Hala sportowa – I etap
Projekt zgłoszony dla dzielnicy Mydlice Północne. Autor projektu: Kamil Fiuk
Omówienie projektu
Projekt zakłada wybudowanie bieżni lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół Sportowych o powierzchni ok. 800 m 2 z nawierzchni poliuretanowej, na której w przyszłości wybudowana zostałaby hala sportowa.
Lokalizacja: teren Zespołu Szkół Sportowych
Szacunkowy koszt: 216 467, 84 zł
UWAGA!
W grudniu 2013 roku poznaliśmy wyniki głosowania mieszkańców nad projektami zgłoszonymi w ramach pierwszej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Jednym z projektów, który uzyskał największe poparcie w dzielnicy Mydlice Północne było stworzenie krytej bieżni przy Zespole Szkół Sportowych.
Projekt ten rywalizował z innymi pomysłami, których do wyboru w tej dzielnicy łącznie było 10. W głosowaniu najwięcej mieszkańców wybrało bieżnię, a drugie miejsce zajął projekt budowy parkingu przy ul. Chopina. Dzisiaj wiadomo, że oba projekty zostaną zrealizowane!
- Budowa krytej bieżni to duże przedsięwzięcie inwestycyjne niosące za sobą zarówno spore nakłady finansowe jak i wymagające czasu na realizacje. Dlatego też podjąłem decyzję, że koncepcja budowy bieżni zostanie włączona do projektu przebudowy całego kompleksu Zespołu Szkół Sportowych, a środki w ramach budżetu partycypacyjnego przeznaczymy na realizację kolejnego projektu w tej dzielnicy czyli budowę parkingu. – powiedział prezydent Zbigniew Podraza.
Koncepcja budowy krytej bieżni zostanie opracowana jeszcze w tym roku i powstanie ona ze środków Wydziału Inwestycji Miejskich jako uzupełnienie dokumentacji kompleksowej modernizacji i przebudowy Zespołu Szkół Sportowych. Takie rozwiązanie pozwala w pełni rozpocząć realizację projektu wskazanego przez mieszkańców jako najważniejszy w dzielnicy, a jednocześnie pozwoli na budowę dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Chopina, czyli kolejnego projektu.
Pozostałe projekty wybrane w ramach pierwszej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego wkroczyły w etapy realizacji. Przypomnijmy, iż w sumie jest ich 56. W przypadku projektów zlokalizowanych na gruntach innych niż gminne trwają uzgodnienia z ich właścicielami, czyli podpisywanie umów użyczenia gruntów. Jeżeli wymagała tego sytuacja dokonane zostało zgłoszenie robót do Wydziału Urbanistyki i Architektury, a w większości przypadków przygotowywane są już dokumentacje w zakresie zamówień publicznych, aby móc ogłosić przetargi na realizację wszystkich wybranych zadań.